Odbiór i wysyłka przesyłek Pocztex


W sieci punktów i automatów jest ponad 18 000 lokalizacji, w których szybko i wygodnie odbierzesz lub wyślesz swoje przesyłki. Wybierz punkt – Pocztex PUNKT lub automat – Pocztex AUTOMAT najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb spośród: automatów paczkowych 24/7, placówek pocztowych oraz sklepów: Żabka, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek i Arhelan.


ODBIERAJ PRZESYŁKI GDZIE I KIEDY CHCESZ 

Robiąc zakupy online wybierz wygodną dla siebie, jedną z trzech metod dostawy: Pocztex AUTOMAT do automatu paczkowego lub Pocztex PUNKT – do placówek pocztowych i punktów partnerskich w całym kraju lub pod wskazany adres – Pocztex KURIER.

Gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru, otrzymasz SMS lub email z potwierdzeniem i kodem odbioru. W międzyczasie możesz ją śledzić tutaj. Następnie udaj się do wybranego punktu lub automatu paczkowego, wpisz swój kod odbioru i odbierz przesyłkę. Wszystkie swoje przesyłki możesz śledzić na bieżąco w aplikacji mobilnej Pocztex Mobile, z którą możesz je także odbierać w automatach paczkowych i punktach.

Przypominamy: w placówkach pocztowych odbiór przesyłek odbywa się na podstawie okazania dokumentu tożsamości. Twoją przesyłkę może odebrać także pełnomocnik lub przedstawiciel ustawowy.


WYSYŁAJ PRZESYŁKI TAK JAK LUBISZ

Zamów kuriera pod adres, nadaj przesyłkę w automacie Pocztex AUTOMAT, placówce pocztowej lub wyślij w punkcie partnerskim – w sklepie Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesach Centrum, Groszek, Arhelan.

WYGODNIE ONLINE WYŚLIJ PRZESYŁKĘ

Komfortowo i wygodnie przygotuj przesyłkę, wpisz prawidłowo dane adresowe oraz opłać online w NADAJ PRZESYŁKĘ, następnie wydrukuj etykietę i umieść ją na przesyłce. Możesz także wysłać bez etykiety – wpisz czytelnie numer przesyłki na paczce. Wybierz miejsce wysłania przesyłki: automat paczkowy – Pocztex AUTOMAT lub Pocztex PUNKT – dowolną placówkę pocztową lub punkt partnerski: sklep Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek, Arhelan. Następnie udaj się do wybranej lokalizacji i wyślij swoje przesyłki. Blisko, szybko i wygodnie, po drodze do pracy lub do domu. 

Wybierz miejsce odbioru przesyłki: Pocztex KURIER – pod adres, Pocztex PUNKT – do jednego z 18 000 punktów odbioru lub Pocztex AUTOMAT – do automatu paczkowego w ramach naszej sieci, które wygodnie wybierasz z mapy.

TRADYCYJNIE W PLACÓWCE POCZTOWEJ

Przygotuj wcześniej dokładny adres punktu odbioru lub automatu, w którym adresat chce odebrać przesyłkę (sprawdź wygodnie na naszej mapie) oraz adres samego adresata. Wypełnij ręcznie papierową etykietę nadawczą ⇒ zobacz wzór i wyślij przesyłki bezpośrednio na Poczcie.

Klienci platformy Vinted.pl także mają możliwość szybkiego i wygodnego wysyłania paczek w punktach partnerskich – sklepach Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek, Arhelan w całym kraju, obok dotychczasowej metody nadawania w placówkach pocztowych, a także mogą odbierać przesyłki Vinted.pl w całej sieci punktów Pocztex PUNKT.