Odbiór i wysyłka przesyłek


W sieci punktów i automatów jest ponad 17 000 lokalizacji, w których szybko i wygodnie odbierzesz lub wyślesz swoje przesyłki. Wybierz punkt Pocztex PUNKT lub automat Pocztex AUTOMAT najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb: automaty paczkowe 24/7 oraz placówki pocztowe i sklepy: Żabka, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek i Arhelan.


PICK UP WHERE AND WHEN YOU WANT 

Robiąc zakupy online wybierz wygodną dla siebie, jedną z trzech metod dostawy: Pocztex AUTOMAT – do automatu paczkowego lub Pocztex PUNKT – do placówek pocztowych i punktów partnerskich w całym kraju lub pod wskazany adres – Pocztex KURIER.

Gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru, otrzymasz SMS lub email z potwierdzeniem i kodem odbioru. W międzyczasie możesz ją śledzić tutaj. Następnie udaj się do wybranego punktu lub automatu paczkowego, wpisz swój kod odbioru i odbierz przesyłkę. Wszystkie swoje przesyłki możesz śledzić na bieżąco w aplikacji mobilnej Pocztex Mobile, z którą możesz je także odbierać w automatach paczkowych i punktach.

Przypominamy: w placówkach pocztowych odbiór przesyłek odbywa się na podstawie okazania dokumentu tożsamości. Twoją przesyłkę może odebrać także pełnomocnik lub przedstawiciel ustawowy.


WYSYŁAJ PRZESYŁKI TAK JAK LUBISZ

Zamów kuriera pod adres, Send a parcel w automacie Pocztex AUTOMAT, placówce pocztowej lub wyślij w punkcie partnerskim – w sklepie Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesach Centrum, Groszek, Arhelan.

WYGODNIE ONLINE WYŚLIJ PRZESYŁKĘ

Komfortowo i wygodnie przygotuj przesyłkę, wpisz prawidłowo dane adresowe oraz opłać online w NADAJ PRZESYŁKĘ, następnie wydrukuj etykietę i umieść ją na przesyłce. Możesz także wysłać bez etykiety – wpisz czytelnie numer przesyłki na paczce. Wybierz miejsce wysłania przesyłki: automat paczkowy – Pocztex AUTOMAT lub Pocztex PUNKT – dowolną placówkę pocztową lub punkt partnerski: sklep Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek, Arhelan. Następnie udaj się do wybranej lokalizacji i wyślij swoje przesyłki. Blisko, szybko i wygodnie, po drodze do pracy lub do domu. 

Wybierz miejsce odbioru przesyłki: Pocztex KURIER – pod adres, Pocztex PUNKT – do jednego z 17 000 punktów odbioru lub Pocztex AUTOMAT – do automatu paczkowego w ramach naszej sieci, które wygodnie wybierasz z mapy.

TRADITIONALLY IN A POST OFFICE

Przygotuj wcześniej dokładny adres punktu odbioru lub automatu, w którym adresat chce odebrać przesyłkę (sprawdź wygodnie na naszej mapie) oraz adres samego adresata. Wypełnij ręcznie papierową etykietę nadawczą ⇒ zobacz wzór i wyślij przesyłki bezpośrednio na Poczcie.

Klienci platformy Vinted.pl także mają możliwość szybkiego i wygodnego wysyłania paczek w punktach partnerskich – sklepach Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek, Arhelan w całym kraju, obok dotychczasowej metody nadawania w placówkach pocztowych, a także mogą odbierać przesyłki Vinted.pl w całej sieci punktów Pocztex PUNKT.