Odbiór i nadanie przesyłki


W sieci punktów odbioru i automatów jest blisko 17 000 lokalizacji, w których szybko i wygodnie odbierzesz swoje przesyłki. Wybierz punkt Pocztex PUNKT lub automat Pocztex AUTOMAT najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb:

placówki pocztowe, automaty paczkowe w placówkach oraz w marketach Biedronka, Carrefour i Lewiatan, sklepy: Żabka, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek, Arhelan oraz kioski i saloniki prasowe RUCH.


 ODBIERAJ PRZESYŁKI GDZIE I KIEDY CHCESZ 

Robiąc zakupy online wybierz automat lub punkt z sieci punktów odbioru i automatów Poczty Polskiej (metody dostawy: Pocztex AUTOMAT lub Pocztex PUNKT). Gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru, otrzymasz SMS lub email z potwierdzeniem. W międzyczasie możesz ją śledzić tutaj. Następnie udaj się do wybranego punktu lub automatu pocztowego, wpisz swój kod odbioru i odbierz przesyłkę.

Przypominamy: w placówkach pocztowych odbiór przesyłek odbywa się na podstawie okazania dokumentu tożsamości. 

Pamiętaj, że Twoją przesyłkę może odebrać także pełnomocnik lub przedstawiciel ustawowy.


NADAWAJ PRZESYŁKI TAK JAK LUBISZ

Zamów kuriera albo nadaj przesyłkę w placówce pocztowej lub pozostaw do nadania w sklepie Żabka.

WYGODNIE ONLINE W APLIKACJI NADAJ PRZESYŁKĘ

Komfortowo i wygodnie przygotuj i wyceń przesyłkę online w aplikacji NADAJ PRZESYŁKĘ, wydrukuj etykietę i umieść ją na przesyłce. Możesz wybrać miejsce wysłania przesyłki – dowolną placówkę pocztową lub jeden z blisko 9000 sklepów sieci Żabka. Następnie udaj się do placówki pocztowej lub sklepu Żabka i wyślij swoje przesyłki. W aplikacji wybierasz także miejsce odbioru przesyłki – pod adres lub do jednego z blisko 17 000 punktów odbioru i automatów w ramach naszej sieci, który wskazujesz wygodnie z mapy.

TRADYCYJNIE W PLACÓWCE POCZTOWEJ

Przygotuj wcześniej dokładny adres punktu odbioru lub automatu, w którym adresat chce odebrać przesyłkę (sprawdź wygodnie na naszej mapie) oraz adres samego adresata. Wypełnij ręcznie papierową etykietę nadawczą ⇒ zobacz wzór i wyślij przesyłki bezpośrednio na Poczcie.

W ŻABCE 

Od 12 grudnia klienci indywidualni mogą pozostawić do nadania przesyłkę w jednym z blisko 9000 sklepów sieci Żabka, wybierając dostawę kurierską do wybranego punktu odbioru czy automatu lub do domu adresata. W tym celu należy skorzystać z aplikacji on line NADAJ PRZESYŁKĘ, przygotować i opłacić przesyłkę online, następnie wydrukować etykietę i umieścić ją na przesyłce. Następnie udać się do dowolnego sklepu ŻABKA (adresy można sprawdzić na mapie), pozostawić przesyłkę i odebrać potwierdzenie od sprzedawcy w sklepie.

Wcześniej od kwietnia br. klienci indywidualni platformy Vinted.pl zyskali możliwość szybkiego i wygodnego wysyłania przesyłek w sklepach Żabka w całym kraju, obok dotychczasowej metody nadawania w placówkach pocztowych, a od lipca br. mogą odbierać przesyłki Vinted.pl w całej sieci punktów odbioru Poczty Polskiej.