Odbiór i nadanie przesyłki


W sieci punktów odbioru i automatów jest 17 000 lokalizacji, w których szybko i wygodnie odbierzesz swoje przesyłki. Wybierz punkt Pocztex PUNKT lub automat Pocztex AUTOMAT najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb:

placówki pocztowe, automaty paczkowe w placówkach oraz w marketach Biedronka, Carrefour i Lewiatan, sklepy: Żabka, Biedronka, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek oraz kioski i saloniki prasowe RUCH.


 ODBIERAJ PRZESYŁKI GDZIE I KIEDY CHCESZ 

Robiąc zakupy online wybierz automat lub punkt z sieci punktów odbioru i automatów Poczty Polskiej (metody dostawy: Pocztex AUTOMAT lub Pocztex PUNKT). Gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru, otrzymasz SMS lub email z potwierdzeniem. W międzyczasie możesz ją śledzić tutaj. Następnie udaj się do wybranego punktu lub automatu pocztowego, wpisz swój kod odbioru i odbierz przesyłkę.

Przypominamy: w placówkach pocztowych odbiór przesyłek odbywa się na podstawie okazania dokumentu tożsamości. 

Pamiętaj, że Twoją przesyłkę może odebrać także pełnomocnik lub przedstawiciel ustawowy.


NADAWAJ PRZESYŁKI TAK JAK LUBISZ

ONLINE W ELEKTRONICZNYM NADAWCY

Zaloguj się do konta w Elektronicznym Nadawcy i przygotuj etykiety do nadania przesyłek. Możesz je nadać do dowolnego punktu w ramach naszej sieci, który wybierzesz wygodnie z mapy. Następnie udaj się do placówki pocztowej i wyślij swoje przesyłki.

Jeżeli posiadasz umowę z Pocztą Polską, w zależności od jej zapisów, przesyłki może też odebrać od Ciebie nasz kurier.

Przypominamy: razem z numerem telefonu adresata, podaj także email ⇒ zobacz więcej

TRADYCYJNIE W PLACÓWCE POCZTOWEJ

Przygotuj wcześniej dokładny adres punktu odbioru, w którym adresat chce odebrać przesyłkę (sprawdź wygodnie na naszej mapie) oraz adres samego adresata. Wypełnij ręcznie papierową etykietę nadawczą ⇒ zobacz wzór i wyślij przesyłki bezpośrednio na Poczcie.

Przypominamy: dla klientów posiadających umowy na Pocztex Kurier48, nadanie możliwe jest tylko online.

W ŻABCE 

Przesyłkę możesz nadać również w sklepach Żabka, wybierając dostawę kurierską do domu adresata lub do wybranego sklepu Żabka. W tym celu, wejdź na stronę Żabki, przygotuj etykietę i naklej ją na paczkę. Następnie nadaj ją w dowolnym sklepie i odbierz potwierdzenie nadania.

Przypominamy: usługa nadania w Żabce dostępna jest tylko dla klientów indywidualnych.

Od kwietnia br. klienci indywidualni platformy Vinted.pl zyskali możliwość szybkiego i wygodnego nadawania przesyłek w sklepach Żabka w całym kraju, obok dotychczasowej metody nadawania w placówkach pocztowych, a od lipca br. mogą odbierać przesyłki Vinted.pl w całej sieci punktów odbioru Poczty Polskiej.