STORE INTEGRATION


MAPY-PUNKTOW-ODBIORU-i-AUTOMATOW_PL_07_2024.pdfPocztex to multikanałowość dostaw – do wyboru trzy metody dostawy: Pocztex AUTOMAT – dostawa do automatów paczkowych 24/7, Pocztex PUNKT – dostawa do rozbudowanej sieci ponad 18 000 lokalizacji w całej Polsce oraz Pocztex KURIER – doręczenie kurierem pod wskazany adres. Duży wybór metod dostawy to większy komfort dla Twoich Klientów, a dzięki szerokiej sieci punktów i automatów – Twoje produkty są jeszcze łatwiej dostępne.

Zachęcamy do korzystania z usługi Pocztex i wyodrębnienia nowej metody dostawy Pocztex AUTOMAT. W przypadku korzystania z platform sprzedażowych integracja będzie realizowana przez dostawcę. Natomiast w przypadku integracji Państwa sklepu bezpośrednio z nami za pomocą WebAPI, wymagane jest przygotowanie i realizacja wdrożenia nowej usługi i nowej metody dostawy także z Państwa strony.
Pocztex AUTOMAT dostępny jest w Elektronicznym Nadawcy jako siecPlacowek=”AUTOMAT POCZTEX”.

Specyfikacja techniczna i opis zmian WebAPI w88 dostępne są na stronie systemu Elektroniczny Nadawca w zakładce
Czym jest enadawca.

Wybierz metodę integracji odpowiednią dla oprogramowania Twojego sklepu. Skorzystaj z darmowej integracji własnego sklepu z aplikacją Poczty Polskiej wykonując ją na własnym środowisku lub wybierz inny z wielu dostępnych modeli współpracy. Szczegóły poniżej:


OWN SOFTWARE

Poniżej znajdziesz materiały niezbędne do przeprowadzenia w pełni darmowej integracji własnego oprogramowania sklepu z aplikacją Poczty Polskiej. Pobierz poniższe pliki, aby w pełni zintegrować interfejs Elektronicznego Nadawcy, mapę punktów odbioru, a także WebService śledzenia przesyłek. Pobierz:

SPECYFIKACJA EN (Panel WebAPI w zakładce „Czym jest e-nadawca”)

INSTRUKCJA INTEGRACJI MAPY PUNKTÓW ODBIORU (PL)

PICKUP POINT MAP INTEGRATION GUIDE (EN)

Files containing full data about points: XML | CSV | KMZ 

Files enabling searching based on postcode: XML | CSV 

INTEGRACJA SERWISU ŚLEDZENIA


MODUŁ WSPÓŁPRACY PRESTASHOP – POCZTA POLSKA

Poczta Polska we współpracy z PrestaShop przygotowała całkowicie darmowy moduł, dzięki któremu otrzymasz pełną integrację Elektronicznego Nadawcy z PrestaShop. Wystarczy, że pobierzesz moduł ze strony (link poniżej) i zainstalujesz go w panelu administracyjnym PrestaShop.

MODUŁ PRESTASHOP (panel PrestaShop w zakładce „Integracje”)



SaaS PLATFORMS

Obsługa dostaw realizowanych za pośrednictwem Poczty Polskiej zazwyczaj wymaga jedynie włączenia w panelu administratora odpowiedniej funkcji uruchamiającej usługę wraz z pełnym wsparciem mapy punktów odbioru. Powyższy model współpracy jest realizowany między innymi na platformach takich jak: Shoper, IdoSell Shop (IAI), Sote, Shoplo, Selly, KQS.


OPEN SOURCE

Obsługa dostaw realizowanych za pośrednictwem Poczty Polskiej może wymagać zainstalowania dodatkowego płatnego i/lub darmowego modułu m.in. Baselinker, WaproERPWszelkie informacje na temat integracji można znaleźć bezpośrednio na stronach dostawców systemów.

Więcej informacji o integratorach umożliwiających w pełni automatyczną współpracę z Elektronicznym Nadawcą znajdziesz w naszym informatorze. Dzięki niemu będziesz mógł wstępnie porównać możliwości jakie są oferowane przez integratora, dowiedzieć się czy jest okres próbny oraz w prosty sposób znaleźć kontakt do dostawy oprogramowania.